Eleven Plus Exams Paperback English
11+Essentials Non-Verbal Reasoning 2D Book 1
Regular price
£8.99
- Unit price
- / per
Eleven Plus Exams Paperback English
11+Essentials Non-Verbal Reasoning 2D Book 1
Regular price
£8.99
- Unit price
- / per
Dispatched tomorrow with
Tracked Delivery - free when you spend over £15
Delivery expected between Wednesday, 3rd June and Thursday, 4th June
Delivery expected between Wednesday, 3rd June and Thursday, 4th June
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
Non-verbal reasoning skills are a common component of 11 plus and Common Entrance exams. This book provides essential practice in each topic.
-
Product ID / ISBN / EAN 9781912364879 Publisher Eleven Plus Exams Format Paperback Condition New Language English Publication Date 30 Jan 2018 Width 29.7 cm Height 21.0 cm Depth 1.1 cm
Non-verbal reasoning skills are a common component of 11 plus and Common Entrance exams. This book provides essential practice in each topic.
| Product ID / ISBN / EAN | 9781912364879 |
|---|---|
| Publisher | Eleven Plus Exams |
| Format | Paperback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 30 Jan 2018 |
| Width | 29.7 cm |
| Height | 21.0 cm |
| Depth | 1.1 cm |