Macmillan Learning Paperback English
A History of Western Society Since 1300
Regular price
£78.99
- Unit price
- / per
Macmillan Learning Paperback English
A History of Western Society Since 1300
Regular price
£78.99
- Unit price
- / per
Dispatched tomorrow with
FREE Express Tracked Delivery
Delivery expected between Monday, 18th May and Tuesday, 19th May
Delivery expected between Monday, 18th May and Tuesday, 19th May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
A lively journey through the story of Western civilization, focusing on societies, cultures, and the lives of both ordinary and extraordinary men and women.
-
Product ID / ISBN / EAN 9781319480479 Publisher Macmillan Learning Format Paperback Condition New Language English Publication Date 15 May 2024 Number of Pages 804 Width 27.7 cm Height 21.7 cm Depth 3.1 cm
A lively journey through the story of Western civilization, focusing on societies, cultures, and the lives of both ordinary and extraordinary men and women.
| Product ID / ISBN / EAN | 9781319480479 |
|---|---|
| Publisher | Macmillan Learning |
| Format | Paperback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 15 May 2024 |
| Number of Pages | 804 |
| Width | 27.7 cm |
| Height | 21.7 cm |
| Depth | 3.1 cm |