15% off
Anness Publishing Hardback English
Catholicism: Faith, History, Saints, Popes
A comprehensive account of the philosophy and practice of Catholic Christianity, a guide to the most significant saints, and a history of the lives and works of the 266 popes
Regular price
£30.00
£25.50
Save 15%
- Unit price
- / per
Save 15%
15% off
Anness Publishing Hardback English
Catholicism: Faith, History, Saints, Popes
A comprehensive account of the philosophy and practice of Catholic Christianity, a guide to the most significant saints, and a history of the lives and works of the 266 popes
Regular price
£30.00
£25.50
Save 15%
- Unit price
- / per
Save 15%
Dispatched today with
FREE Tracked Delivery
Delivery expected between Saturday, 23rd May and Tuesday, 26th May
Delivery expected between Saturday, 23rd May and Tuesday, 26th May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
An extensive overview of Catholicism's rich history, the life and work of hundreds of the most significant saints, and of the popes, with over 1500 evocative colour images.
-
Product ID / ISBN / EAN 9780754835516 Publisher Anness Publishing Format Hardback Condition New Language English Publication Date 1 Feb 2024 Number of Pages 768 Width 22.7 cm Height 29.1 cm Depth 5.0 cm
An extensive overview of Catholicism's rich history, the life and work of hundreds of the most significant saints, and of the popes, with over 1500 evocative colour images.
| Product ID / ISBN / EAN | 9780754835516 |
|---|---|
| Publisher | Anness Publishing |
| Format | Hardback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 1 Feb 2024 |
| Number of Pages | 768 |
| Width | 22.7 cm |
| Height | 29.1 cm |
| Depth | 5.0 cm |