MIT Press Ltd Hardback English
Heritage and Debt
Art in Globalization
Regular price
£36.00
- Unit price
- / per
MIT Press Ltd Hardback English
Heritage and Debt
Art in Globalization
Regular price
£36.00
- Unit price
- / per
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
How global contemporary art reanimates the past as a resource for the present, combating modern art's legacy of Eurocentrism.
-
Product ID / ISBN / EAN 9780262043694 Publisher MIT Press Ltd Format Hardback Condition New Language English Publication Date 10 Mar 2020 Number of Pages 344 Width 18.5 cm Height 23.7 cm Depth 2.7 cm
How global contemporary art reanimates the past as a resource for the present, combating modern art's legacy of Eurocentrism.
| Product ID / ISBN / EAN | 9780262043694 |
|---|---|
| Publisher | MIT Press Ltd |
| Format | Hardback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 10 Mar 2020 |
| Number of Pages | 344 |
| Width | 18.5 cm |
| Height | 23.7 cm |
| Depth | 2.7 cm |