Anness Publishing Paperback English
Illustrated History of Hinduism
Regular price
£7.99
- Unit price
- / per
Anness Publishing Paperback English
Illustrated History of Hinduism
Regular price
£7.99
- Unit price
- / per
Dispatched today with
Tracked Delivery - free when you spend over £15
Delivery expected between Wednesday, 27th May and Thursday, 28th May
Delivery expected between Wednesday, 27th May and Thursday, 28th May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
A concise authoritative history of Hinduism, from its origins over 4000 years ago to the impact of its belief system across the world today. ,
-
Product ID / ISBN / EAN 9781780193014 Publisher Anness Publishing Format Paperback Condition New Language English Publication Date 31 Jul 2014 Number of Pages 96 Width 28.3 cm Height 22.1 cm Depth 0.8 cm
A concise authoritative history of Hinduism, from its origins over 4000 years ago to the impact of its belief system across the world today.
,
| Product ID / ISBN / EAN | 9781780193014 |
|---|---|
| Publisher | Anness Publishing |
| Format | Paperback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 31 Jul 2014 |
| Number of Pages | 96 |
| Width | 28.3 cm |
| Height | 22.1 cm |
| Depth | 0.8 cm |