Ad Ilissum Paperback English
Manet to Bracquemond:
Unknown Letters to an Artist and a Friend
Regular price
£35.00
- Unit price
- / per
Ad Ilissum Paperback English
Manet to Bracquemond:
Unknown Letters to an Artist and a Friend
Regular price
£35.00
- Unit price
- / per
Dispatched tomorrow with
FREE Express Tracked Delivery
Delivery expected between Monday, 18th May and Tuesday, 19th May
Delivery expected between Monday, 18th May and Tuesday, 19th May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
This new edition publishes the letters adressed by Édouard Manet (1832–1883) to his friend, the artist Félix Bracquemond (1833–1914).
-
Product ID / ISBN / EAN 9781912168170 Publisher Ad Ilissum Format Paperback Condition New Language English Publication Date 5 Apr 2021 Number of Pages 136 Width 24.3 cm Height 18.8 cm Depth 1.9 cm
This new edition publishes the letters adressed by Édouard Manet (1832–1883) to his friend, the artist Félix Bracquemond (1833–1914).
| Product ID / ISBN / EAN | 9781912168170 |
|---|---|
| Publisher | Ad Ilissum |
| Format | Paperback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 5 Apr 2021 |
| Number of Pages | 136 |
| Width | 24.3 cm |
| Height | 18.8 cm |
| Depth | 1.9 cm |