Macmillan Learning Paperback English
A History of World Societies, Volume 1
By Beck Roger
Regular price
£78.99
- Unit price
- / per
Macmillan Learning Paperback English
A History of World Societies, Volume 1
By Beck Roger
Regular price
£78.99
- Unit price
- / per
Dispatched tomorrow with
FREE Express Tracked Delivery
Delivery expected between Saturday, 23rd May and Tuesday, 26th May
Delivery expected between Saturday, 23rd May and Tuesday, 26th May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
A History of World Societies provides a comprehensive overview of world history by sharing the cultural stories of global people -- all through a regional lens.
-
Product ID / ISBN / EAN 9781319302443 Publisher Macmillan Learning Format Paperback Condition New Language English Publication Date 15 Jun 2024 Number of Pages 560 Width 27.6 cm Height 21.7 cm Depth 2.2 cm
A History of World Societies provides a comprehensive overview of world history by sharing the cultural stories of global people -- all through a regional lens.
| Product ID / ISBN / EAN | 9781319302443 |
|---|---|
| Publisher | Macmillan Learning |
| Format | Paperback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 15 Jun 2024 |
| Number of Pages | 560 |
| Width | 27.6 cm |
| Height | 21.7 cm |
| Depth | 2.2 cm |