15% off
Anness Publishing Paperback English
Art of Creative Lettering: Calligraphy Techniques, Projects and Alphabets
Regular price
£11.99
£10.19
Save 15%
- Unit price
- / per
Save 15%
15% off
Anness Publishing Paperback English
Art of Creative Lettering: Calligraphy Techniques, Projects and Alphabets
Regular price
£11.99
£10.19
Save 15%
- Unit price
- / per
Save 15%
Dispatched today with
Tracked Delivery - free when you spend over £15
Delivery expected between Wednesday, 27th May and Thursday, 28th May
Delivery expected between Wednesday, 27th May and Thursday, 28th May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
Explains techniques and materials, with beautiful ideas to create and calligraphic alphabets to copy.
-
Product ID / ISBN / EAN 9781780195209 Publisher Anness Publishing Format Paperback Condition New Language English Publication Date 7 Jun 2017 Number of Pages 256 Width 28.2 cm Height 22.1 cm Depth 1.6 cm
Explains techniques and materials, with beautiful ideas to create and calligraphic alphabets to copy.
| Product ID / ISBN / EAN | 9781780195209 |
|---|---|
| Publisher | Anness Publishing |
| Format | Paperback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 7 Jun 2017 |
| Number of Pages | 256 |
| Width | 28.2 cm |
| Height | 22.1 cm |
| Depth | 1.6 cm |