Monthly Review Press,U.S. Hardback English
Shadows of the Enlightenment
The Hidden Politics and Ideology of the Natural and Social Sciences
Regular price
£90.00
- Unit price
- / per
Monthly Review Press,U.S. Hardback English
Shadows of the Enlightenment
The Hidden Politics and Ideology of the Natural and Social Sciences
Regular price
£90.00
- Unit price
- / per
Dispatched today with
FREE Express Tracked Delivery
Delivery expected between Friday, 22nd May and Saturday, 23rd May
Delivery expected between Friday, 22nd May and Saturday, 23rd May
Quantity selected exceeds current stock
Post
Share
Pin it
Adding product to your cart
You may also like
You may also like
You may also like
-
No description available.
-
Product ID / ISBN / EAN 9781685901127 Publisher Monthly Review Press,U.S. Format Hardback Condition New Language English Publication Date 5 Aug 2025 Number of Pages 552 Width 14.9 cm Height 22.3 cm Depth 3.9 cm
No description available.
| Product ID / ISBN / EAN | 9781685901127 |
|---|---|
| Publisher | Monthly Review Press,U.S. |
| Format | Hardback |
| Condition | New |
| Language | English |
| Publication Date | 5 Aug 2025 |
| Number of Pages | 552 |
| Width | 14.9 cm |
| Height | 22.3 cm |
| Depth | 3.9 cm |